הפקת עיתונים - סטודיו אבישיד
תוכן כתיבת מאמרים

כתיבת תוכן שיווקי תוך שימת דגש על שימוש במילות מפתח רלבנטיות לקידום אורגני | כתבות תחקיר | ראיונות אישיים | פרופיל אישי

תוכן שיווקי

כתיבת תוכן שיווקי תוך שימת דגש על שימוש במילות מפתח רלבנטיות לקידום אורגני | כתבות תחקיר | ראיונות אישיים | פרופיל אישי​

רצים למרחקים ארוכים

קרד”ן נדל”ן היא מהחברות המובילות בארץ בענף הבנייה.
ככה זה כשאתה משדר אמינות ויש לך רשימת הישגים מוכחת של עשרות פרויקטים מוצלחים

מאת: דורית קרן צבי  | מוסף התחדשות עירונית, מצורף לישראל היום

מאת: דורית קרן צבי
מוסף התחדשות עירונית, מצורף לישראל היום

kardan_CEO

עבור מיקי זיסמן, מנכ”ל חברת קרדן נדל”ן, להגיע לעבודה זה כמו חובב שוקולד שנכנס לחנות משובחת של ממתקים. כמי שמגיל צעיר מאוד התאהב בתהליך הבנייה, הרגע הזה בו הוא מגיע למשרד, פותח את החלון ורואה מולו שישה מנופים, הוא רגע מיוחד. “מה לעשות, אני אוהב לבנות”, הוא צוחק. “אוהב שופלים, אוהב בטון. ולראות בניין הולך וצומח, זה אחד התענוגות שלי”.
אחרי 22 שנים בחיל האוויר, מערך הבינוי כמובן, זיסמן השתחרר בדרגת אל”מ, עם תואר ראשון בהנדסה ותואר שני במינהל עסקים. בגיל 50 הוא מכהן כבר ארבע שנים כמנכ”ל אחת החברות היזמיות למגורים הגדולות במרכז הארץ, ועדיין נהנה מכל רגע. מראש בחרתי לעבוד בחברה שהבוסים שלה הם אנשים אמינים וישרים”, הוא מסביר. “היה מאוד חשוב לי לעבוד במקום עם ערכים ואתיקה.
“אנחנו פועלים בשלוש חזיתות. יזמות קונבנציונאלית למגורים, תמ’אות והתחדשות עירונית. אנחנו מאוד מאמינים בהתחדשות עירונית כחלק מהניסיונות לפתור את מצוקת הדיור בישראל, ואין כמו לראות בניין ישן ומתפורר מול בניין חדש ומודרני”.
למנכ”ל קרדן יש גם אג’נדה חברתית. “ההתחדשות העירונית תקועה, ושוק התמ’א פרוץ לחלוטין”, הוא אומר. “זה שכל אחד יכול היום לגזור קופון בנושא התמ’א, זה אנטי אסטרטגיה. צריכה להיות תוכנית מדינית רב שנתית מסודרת ומנוהלת בנושא שוק הבנייה, לא לאפשר לטנדריסטים, ככה אני קורא לכל המאכרים, להתנהל כפי שהם מתנהלים היום. אנחנו חברה חזקה ואמינה, שרצה למרחקים ארוכים, ואנחנו רוצים להיות חלק משמעותי מהשינוי בדיור בארץ”.
העובדה שאין כרגע תוכנית כוללת לבנייה בישראל משפיעה לא רק על המי, אלא גם על המה. “כל הגורמים, החל מהדיירים ועד לקבלנים וליזמים, מחכים זמן בלתי סביר למימוש תוכניות. ההיטלים, המיסוי, הכל תוקע. זה נובע מכך שהרשויות והממשלה לא מסונכרנים. לראש העיר יש אינטרסים משלו, יש אילוצים שונים שקשורים ספציפית לעיר שלו, ואילו לתוכנית ההתחדשות העירונית, תוכנית נפלאה אגב, יש עניינים אחרים על הפרק, כמו קהילה, סביבה והיבט חברתי של דיור. אפשר לפתור את זה על ידי מדיניות ממשלתית של עידוד ליזמים והפשרת קרקעות, אבל בשביל זה צריך לקבל החלטות וכרגע זה לא קורה”.
בקרדן, שמרכזה בתל אביב, מיישמים את הפן החברתי בשטח, והחברה היא אחת הבודדות שהחלו בהתחדשות עירונית בלוד, ללא ספק אחת הערים הקשות בארץ לשיווק נדל”ן, ולא רק. “עכשיו יש שם פחות כספומטים”, צוחק זיסמן. “הרמנו שם 350 יחידות דיור, הפרויקט מאויש, ואנחנו שמחים להיות חלק מהמהפך שעובר על העיר. עבורנו זה לא רק להחליף בניינים ישנים בחדשים אלא לשנות את כל הסביבה. בזכות הפרויקט שלנו יש היום בלוד קהילה משגשגת שמינפה את כל העיר”.
לחברה פרויקטים בשלבים שונים ברמת גן, גבעתיים, תל אביב, חולון ועוד. בין הפרויקטים: פינוי בינוי ברחוב עוזיאל ברמת גן של שני בניינים בני תשע קומות ומגדל בן 20, סך הכל 152 יחידות דיור, ושלושה פרויקטים נוספים בעיר במסגרת התחדשות עירונית. האחד ברחוב עלומים, שיעמיד 111 דירות בשלושה בניינים בני תשע קומות, השני מגדל מגורים ברחוב באר אוירה הכולל 95 יחידות דיור והשלישי בנין ברחוב השר משה 19 בניין בוטיק שיבנה במקום הבניין הקיים ויתנשא לגובה של 10 קומות ובו 20 יחידות דיור.
בימים אלה מנהלים בקרדן שיחות עם עיריית חיפה, וזיסמן עדיין מקווה לשינוי מלמעלה. “יש כרגע כ-50 אלף התחלות בנייה בישראל, כך שיש מקום לכולם”, אומר זיסמן. “אפשר וצריך לבנות הרבה יותר, וחברה כמו שלנו ערוכה לכך. יש לנו חוזה תמ’א בסיסי שהוא אחד ההוגנים בארץ, ואנחנו מקבלים עליו פידבקים מצוינים. אנחנו מלווים את הדייר מדירה לדירה. מהדירה הישנה שלו, ועד לדירה החדשה, ומעמידים לרשותו את כל הצוות מסביב. יש לנו את כל הכלים, רק צריך אסטרטגיה ולתת למגזר העסקי רוח גבית, אנחנו נעשה את כל השאר”.

קרדן נדל”ן
9199*
דילוג לתוכן